Sīkdatņu lietošanas noteikumi

Informācija par sīkdatnēm (cookies)

Sīkdatnes ir nelieli informācijas apjomi, ko Autoostas serveris ievieto lietotāja datorā, tālrunī vai planšetdatorā, lai atvieglotu lietotāja darbu Autoostas tīmekļa vietnē un korekti atspoguļot lietotājam Autoostas tīmekļa vietni. Sīkdatnes, ko izmanto Autoostas tīmekļa vietne ir izstrādātas tā, lai nodrošinātu ērtu lietošanu un uzlabotu Autoostas vietnes veiktspēju un funkcionalitāti.

 Sīkdatņu veidi

Ir divu veidu sīkdatnes — sesijas un pastāvīgās sīkdatnes. Sīkdatnes tiek iedalītas arī pirmās vai trešās puses sīkdatnēs. Tālāk tekstā ir izskaidroti iepriekšminētie jēdzieni, lai Lietotājs varētu labāk izprast sīkdatņu būtību un to, kādēļ Autoosta tās izmanto.

Sesijas sīkdatnes

Sesijas sīkdatnes ļauj Lietotāju atpazīt, kad tas apmeklē konkrētu tīmekļa vietni, iegaumējot jebkuras izmaiņas vai izvēles konkrētajā vietnē, lai tās saglabātos arī citās lapās. Šīs sīkdatnes ļauj Lietotājam ātri un ērti izmantot vienas tīmekļa vietnes vairākas lapas, izvairoties no vajadzības apstrādāt katru apmeklēto lapu. Sesijas sīkdatnes nav pastāvīgas — to darbība beigsies, kad aizvērsiet tīmekļa pārlūku vai pārtrauksiet sesiju konkrētajā tīmekļa vietnē.

Pastāvīgas sīkdatnes

Pastāvīgās sīkdatnes ir sīkdatnes, kas Lietotāja datorā uzglabājas konkrētu laiku pēc tīmekļa pārlūkošanas sesijas beigām, tādēļ tās ļauj saglabāt lietotāja izvēles vai rīcību vietnē un izmantot tās nākamreiz, kad lietotājs apmeklēs šo vietni.

 Pirmās puses sīkdatnes

Pirmās puses sīkdatnes ir sīkdatnes, ko uztur struktūras, kuras administrē mājas lapas uzturētājs.

 Trešās puses sīkdatnes

Trešās puses sīkdatnes uztur citi domēni, kas nepieder autoosta.lv. Trešās puses sīkdatnes, kas var tikt saglabātas Lietotāja datorā, telefonā vai planšetdatorā, kad Lietotājs pārlūkojat Autoostas tīmekļa vietni ir Google Analytics sīkdatnes, kas ir paredzētas vietnes uzraudzībai. Šīs sīkdatnes ievāc informāciju par to, kā apmeklētāji izmanto tīmekļa vietni. Autoosta izmanto šo informāciju, lai veidotu atskaites un uzlabotu savu vietni. Google Analytics sīkdatnes ievāc un apkopo informāciju anonīmā veidā par apmeklētāju skaitu, piekļuves vietu šai vietnei un Autoostas vietnes sadaļas, kas tika pārlūkotas. Šīs sīkdatnes izveidoja Google Analytics.

Lai iegūtu vairāk informācijas, Lietotājam ieteicams apmeklēt vietni:  http://www.google.com/analytics.

Ja Lietotājs izvēlēsies, lai netiktu iegūta informācija par viņa aktivitātēm šajā tīmekļa vietnē, Lietotājam jāaktivizē Google Analytics Opt-out Browser Add-on (https://support.google.com/analytics/answer/181881) papildrīks. Šis papildrīks sazinās ar Google Analytics JavaScript (ga.js), lai norādītu, ka dati par attiecīgo interneta vietnes apmeklējumu nav jāsūta uz “Google Analytics”.

Vislabākajai lietotāja pieredzei un pilnvērtīgai tīmekļa vietnes darbībai iesakām sīkdatnes saglabāt.

Piekrišana sīkdatņu izmantošanai

Izvēloties izvēlni „Piekrītu” lodziņā, kas parādās ienākot Autoostas tīmekļa vietnē, Lietotājs piekrīt, ka Autoosta var ievākt informāciju par Autoostas tīmekļa vietnes apmeklējumu izmantojot sīkdatnes, kā to nosaka Lietotāja interneta pārlūkprogramma. Lietotājs nedrīkst lietot Autoostas tīmekļa vietni, ja Lietotājs nevēlas, lai sīkdatnes, kas ir saistītas ar Autoostas tīmekļa vietni, ir ierakstītas Lietotāja datorā, telefonā vai planšetdatorā. Pat ja sākumā Lietotājs piekrīt sīkdatņu saglabāšanai, Lietotājs var bloķēt tās vai izdzēst no Lietotāja ierīces jebkurā laikā izmantojot Lietotāja pārlūkprogrammas iestatījumus.

Lietotāju tiks informēts, ka bez sīkdatnēm, iespējams, Lietotājs nevarēs piekļūt daudzām iespējām, kas Lietotāja darbības tīmeklī padara ērtākas. Turklāt daži no Autoostas pakalpojumiem bez sīkdatnēm var darboties nepilnīgi.

 Piekrišanas atcelšana un Sīkdatņu iestatījumu pārvaldīšana

 Sīkdatņu iestatījumus Lietotājs var mainīt jebkurā laikā savā interneta pārlūkprogrammā. Piemēram, atcelt doto piekrišanu sīkdatņu saglabāšanai atķeksējot savā pārlūkprogrammā funkciju, kas ļauj noraidīt visus sīkdatņu saglabāšanas priekšlikumus. Šos iestatījumus Lietotājs var atrast savas interneta pārlūkprogrammas izvēlnēs “iespējas” vai “preferences”.

Lietotājam noderīgas saites:

AS "Rīgas starptautiskā autoosta", Prāgas iela 1, Rīga, LV-1050.
Positive SSL Wildcard