a
08.12.2025

AS “Rīgas starptautiskā autoosta” vadība tiekas ar satiksmes ministru Ati Švinku

AS “Rīgas starptautiskā autoosta” vadība 2025.gada 2.decembrī tikās ar satiksmes ministru Ati Švinku, lai plašāk iepazīstinātu ar Rīgas starptautiskās autoostas darbības specifiku un pārrunātu uzņēmuma aktuālos jautājumus par nākotnes perspektīvām.

AS “Rīgas starptautiskā autoosta” valdes priekšsēdētāja Vaira Gromule un loģistikas un IT direktors Juris Pēpulis informēja, ka pēdējo gadu laikā Autoostā ir veikti būtiski ieguldījumi infrastruktūras uzturēšanā un tehnoloģiju ieviešanā. Modernizētas pasažieru apkalpošanas sistēmas – Autoostā ieviesta inovatīva Reisu vadības sistēma (RVS), kas būtiski uzlabo reisu autobusu kustības organizāciju, informācijas sniegšanu pasažieriem ar mākslīgā intelekta palīdzību un pārvadātāju datu apmaiņu. Par ieguldījumiem digitālajā attīstībā, uzņēmums saņēmis Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas apbalvojumu “Platīna pele”, kas apliecina augstu inovāciju līmeni un pakalpojumu kvalitāti. Satiksmes ministrs A.Švinka tika iepazīstināts arī ar jaunās digitālās sistēmas – Kases biļešu tirdzniecības sistēma (KBTS) ieviešanas gaitu, informējot par abu sistēmu, Reisu vadības sistēma un Kases biļešu tirdzniecības sistēma, savietojamības un integrācijas iespējām Latvijas autoostās, mobilitātes punktos un ar pārvadātāju infrastruktūrām.

Ņemot vērā Autoostas stratēģisko nozīmi Latvijas un Baltijas sabiedriskā transporta tīklā un tās būtisko lomu pasažieru pārvadājumu sistēmā, tika pārrunāti jautājumi par Rīgas starptautiskās autoostas darbības nākotni, tostarp par tās nozīmi valsts transporta nozares nākotnes attīstības plānos.

Satiksmes ministrs Atis Švinka atzinīgi novērtēja uzņēmuma vadības darbu un ieguldījumus digitalizācijā un inovācijās, norādot, ka šādas iniciatīvas ir būtiskas, lai uzlabotu pasažieru ērtības un veicinātu ilgtspējīgu mobilitāti. Satiksmes ministrs un Rīgas starptautiskās autoostas vadība vienojās turpināt konstruktīvu dialogu un savlaicīgi dalīties ar informāciju par aktualitātēm, kas varētu ietekmēt turpmāko sadarbību un risinājumu ieviešanu.