… jau pusgadsimtu kopā ar Jums

Šogad Latvijas lielākā autoosta svin savu 50 gadu pastāvēšanas jubileju.

Autoosta ir uzbūvēta un nodota ekspluatācijā 1964.gadā. Rīgas starptautiskā autoosta ir Latvijas lielākā autoosta, tā atrodas pašā Rīgas sirdī, starp Rīgas pilsētas kanālu un uzbēruma esošo dzelzceļa sliežu klātni. Autoostai ir 33 platformas, kurās pienāk un no kurām atiet vidēji 420 autobusu reisu uz visām lielākajām Latvijas pilsētām un nozīmīgākajām vietām, kā arī Eiropas lielākajām pilsētām, tā apkalpojot vidēji 2,3 milj. pasažieru gadā.

Šodien AS “Rīgas starptautiskā autoosta” ir kļuvusi par vienu no svarīgākajiem transporta mezgliem valstī – moderns pasažieru pārsēšanās un kompleksās apkalpošanas punkts Eiropas pasažieru transporta tīklā.

Kopš 2004.gada AS “Rīgas starptautiskā autoosta” ir ieviesta un sertificēta kvalitātes vadības sistēma – atbilstoši LVS EN ISO 9001:2009 standarta prasībām, kura veiksmīgi darbojas līdz pat šodienai, sekmējot pakalpojumu kvalitātes līmeņa paaugstināšanu.

No 2014.gada septembra „Bērnu mākslas galerijā”, kas atrodas autoostas pasažieru uzgaidāmajā zālē ir skatāma J.Anmaņa bērnu mākslinieciskās fantāzijas akadēmijas audzēkņu izstādes “Mana mīļākā pasaka” īpašā ekspozīcija, kas veltīta AS „Rīgas starptautiskā autoosta” 50 gadu pastāvēšanas jubilejai. Gleznu autori ir Jāņa Anmaņa Latvijas bērnu mākslinieciskās fantāzijas akadēmijas mākslinieki – bērni un jaunieši. Izstāde būs apskatāma līdz 2014.gada decembrim.

Latvijas Radioteātris, kurš šogad arī atzīmēja piekto desmitgadi vakara pasaciņai „Labu nakti”, ar AS „Rīgas starptautiskā autoosta” atbalstu, ir izdevis „Labu nakti” jubilejai veltītu albumu, ietverot skaistākās pasakas, kuras ierakstītas no 1964. līdz 2014.gadam. AS „Rīgas starptautiskā autoosta” vēlas dāvāt pasaku klausīšanās prieku ne tikai tuvākajiem, bet arī līdzcilvēkiem, kuriem šī dzīve ir izveidojusies savādāka. Pasaku albumi tiks dāvāti Latvijas bērnu namiem – kā iemīļots pavadonis mazajiem ceļā uz sapņu pasauli.

Ak, autoosta, mana sapņu sala,
Kas pašā Rīgas sirdī mīt.

Un ceļi-tā kā spoži saules stari

Pār Latviju-kā zelta stīgas slid!

/J.Anmanis/

AS „Rīgas starptautiskā autoosta” veiksmīga attīstība nebūtu iespējama bez sadarbības partneriem, pasažieriem un profesionāliem darbiniekiem. Atzīmējot 50.gadadienu, autoosta pateicas ikvienam par ilglaicīgu un produktīvu sadarbību daudzu gadu garumā.

Paldies visiem, kuri šajos nozīmīgajos svētkos priecājas kopā ar mums!

 

 

AS "Rīgas starptautiskā autoosta", Prāgas iela 1, Rīga, LV-1050.
Positive SSL Wildcard